24 листопада в 3-А,6-му та 7-Б класах були проведені бібліотечні уроки.Зокрема,у 3-А кл.розглянули тему  «Літературні казки».В ході уроку діти дізнались багато цікавого про дитячих письменників,відповідали на запитання вікторини та відгадували улюблених героїв. Учні  6-го класу переглянули урок -презентацію «Як берегти книгу».Мета заняття:закріпити знання школярами правил поводження з книгою,виховувати любов і бережне ставлення до книги.Під час уроку діти дізнались як продовжити життя книжки,що робити коли забруднилась обкладинка,сторінка,якщо сторінки зім’ялись чи порвались,як правильно читати книгу,як зробити закладинку тощо.Вкінці уроку школярі відповіли на запитання до теми.В 7-Б класі бібліотечний урок пройшов під назвою «Знайомство з бібліотекою».Під час заняття учні дізналися з чого складається бібліотека,що таке абонемент,читальний зал,довідково-інформаційний відділ бібліотеки,книгосховище та ін.А ще здійснили подорож голов ... Читати далі »

Переглядів: 284 | Додав: sk-02 | Дата: 03.12.2015 | Коментарі (0)

    Важливим засобом формування системи бібліотечно-бібліографічних знань школярів є бібліотечно-бібліографічні заняття. Система бібліотечно-бібліографічних занять підпорядкована формуванню у школярів свідомого і зацікавленого ставлення до книги, потреби в систематичному читанні, навичок самостійного вибору книг для читання та їхнього пошуку в бібліотеці, вмінь правильно читати книгу, користуватися довідковими виданнями і періодикою, застосовувати здобуті знання та вміння у практичній діяльності.На жаль, спостереження засвідчують, що часто читачі погано орієнтуються в книжковому фонді бібліотеки, не звертаються до бібліотечно-бібліографічного апарату, відчувають труднощі в користуванні каталогами. Це ще один аргумент на користь уроків бібліотечно-бібліографічної грамотності. Шкільний бібліотекар повинен сформувати в школярів навички використання відкритого доступу до книжкових фондів, навчити читача вільно орієнтуватись у комплексі джерел, дати уявлення про всі « ... Читати далі »

Переглядів: 281 | Додав: sk-02 | Дата: 03.12.2015 | Коментарі (0)

 В 7-Б та 7-А класі було проведено групову бесіду про книги під назвою «Бібліотечні цікавинки».

Мета: довести, що читання книг – це насолода і відпочинок, надати практичну допомогу щодо вибору книг для читання та їх пошуку в бібліотеці, розвивати уміння правильно читати книги, користуватися довідковими виданнями і періодикою, розширювати знання учнів про роль книги в житті людини, прищеплювати навички читацької культури, виховувати дбайливе відношення до книги, стимулювати самоосвіту школярів.Учні із задоволенням слухали про книги та брали активну участь в їх обговоренні.А також переглянули презентацію «Відомі бібліотеки світу»,яка знайомить із найбільш відомими бібліотеками, розташованими в різних країнах світу: Україні, Росії, Білорусі, Великій Британії, Франції, Німеччині, Ватикані, Данії, Ірані, Китаї, Єгипті, Японії, США, які стали відомими і упізнаними завдяки унікальності фондів, розміру приміщень та архітектурній цінності споруд і м ... Читати далі »

Переглядів: 243 | Додав: sk-02 | Дата: 03.12.2015 | Коментарі (0)

Днями у нашій школі пройшов бібліотечний захід, метою якого було розкрити значення книги як найважливішого засобу людського пізнання, впливу, її роль у людському житті; ознайомити з історією книгодрукування, найдавнішими та сучасними бібліотеками; професією бібліотекар; формувати  читацьку самостійність; розвивати усне й писемне мовлення. Як писав В.Сухомлинський   «Людина, для якої книжка вже у дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчуває себе обділеною, збіднілою і спустошеною».Саме тому учні 6-го та  7-х класів і їх класні керівники разом з бібліотекарем здійснили ряд захоплюючих подорожей у минуле. Діти познайомилися з історією виникнення книги, порівняли сучасну книгу із старовинною, дізналися про шлях книги від глиняних табличок до її  сучасного вигляду, довідалися про професії, які потрібні для створення сучасних книг,послухали легенду про юнака-бібліотекаря, переглянули през ... Читати далі »

Переглядів: 262 | Додав: sk-02 | Дата: 03.12.2015 | Коментарі (0)

   В рамках місячника шкільних бібліотек і з метою зацікавити користувача, спонукати його до читання книг певної тематики та звернути увагу на нові надходження  6 листопада в 11 класі був проведений бібліографічний огляд літератури.Така форма роботи не розкриває зміст видання повністю, а тільки вносить інтригу, ставить багато запитань, а відповідей дає небагато  Огляду літератури притаманні такі ознаки: актуальність; ретельний відбір літератури з урахуванням інтересів і потреб аудиторії, для якої готується огляд; визначена послідовність і змістовність характеристики окремих книг; "живий" виклад матеріалу.Завданням огляду книжкової виставки було  зацікавлення користувачів експонованими матеріалами. При цьому бібліотекар звертався, передусім, до тих видань, що найкраще характеризують тему виставки і відповідають інтересам кожної групи користувачів.

   Зокрема,були представлені такі книги: Грушевський М.С. «Твори: у 50 т.Т.23&r ... Читати далі »

Переглядів: 256 | Додав: sk-02 | Дата: 03.12.2015 | Коментарі (0)

З  3 листопада по 21 березня стартує конкурс «Кращий читач шкільної бібліотеки»

Мета конкурсу: стимулювання інтересу дітей до читання, виявлення кращих дитячих книг, вироблення у дітей навичок самостійної роботи з книгою, підвищення ролі шкільної бібліотеки в соціальній адаптації дітей.

Запрошуються до співпраці вчителі та батьки, до участі читачі  5-х  класів.

Для участі в конкурсі читачі мають:

- прочитати книги, що входять до шкільної програми та рекомендовані для позакласного читання;

- учні 5-х класів подають для членів журі малюнок своєї улюбленої книги або улюбленого героя на А-4.

   

Переглядів: 230 | Додав: sk-02 | Дата: 03.12.2015 | Коментарі (0)

      Шкільна бібліотека один раз у квартал проводить таку форму роботи – як голосні читання для читачів молодшого та середньго шкільного віку. Для проведення читань бібліотекар відбирає літературу для читання. Підбираються казки та оповідання. Діти люблять цю форму роботи, тому з задоволенням беруть у ній активну участь. Голосні читання — поширена технологія спілкування бібліотекаря з читачами молодшого та середнього шкільного віку. Зокрема, для учнів 5-А класу, таке художнє читання  допомогло повніше, глибше зрозуміти літературний твір, сприйняти його емоційно, співпереживати з героями прочитаного твору, відчувати красу і багатство мови, роздумувати про прочитане. Читання вголос виявилось веселим, цікавим, пізнавальним, адже воно прививає любов до краси художнього слова, дає можливість посміятись разом з героями, навчитись не губитись в різних життєвих ситуаціях.У казці Ю.Олеши «Три Товстуни» багато романтики, поезії, справжнього гу ... Читати далі »

Переглядів: 250 | Додав: sk-02 | Дата: 03.12.2015 | Коментарі (0)

    З метою популяризації здорового способу життя та розвитку фізичної культури і спорту, формування команд для участі в обласних змаганнях, з 06 по 08 жовтня 2015 року на спортивному майданчику ЗОШ I-III ст. №7  відбулися міські змагання з футболу (юнаки та дівчата) «Шкіряний м’яч».Організував  та провів  змагання Олексюк В.К.( дитячо-юнацька спортивна школа ). Учасниками  змагань стали юнаки та дівчата 2003 року народження та молодші.

      Цьогоріч у грі взяли  участь команди ЗОШ I-IIIст.№8, ЗОШ I-IIIст.№2,та ковельська міська гімназія.   В ході гри наша школа з рахунком  4:1 обіграла гравців ЗОШ №8. Команди показали досить високий рівень гри. Кращими гравцями турніру нашої школи були учні 6-го класу- Хвіц Владислав, Івко Олександр та воротар Тимчук Павло.

... Читати далі »

Переглядів: 276 | Додав: sk-02 | Дата: 03.12.2015 | Коментарі (0)

12   жовтня 2015 року, напередодні свята Покрови в Палаці учнівської молоді ім.Івана Франка відбувся тематичний захід присвячений дню УПА,козацтва, Покрові.Ця зустріч зібрала всіх охочих відчути справжню міць патріотизму народу . Адже ми пам'ятаємо усіх наших Героїв, від сивої давнини до полеглих в АТО хлопців. День захисника України - свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. З 2015 року є державним святом. Крім того, саме 14 жовтня традиційно відзначається як день створення Української Повстанської Армії - армії українського визвольного руху.

    Учні 5-х і 11-го класу нашої школи та батьки, які входять у фольклорний гурт «Родина» також взяли участь у заході.Зокрема, гурт «Родина» виконав пісню «Світить місяць»,а учень Ілля Сидорук порадував всіх присутніх піснею «Їхали козаки».Також пока ... Читати далі »

Переглядів: 271 | Додав: sk-02 | Дата: 03.12.2015 | Коментарі (0)

25  вересня у школі був проведений День туризму, який  був присвячений Всесвітньому дню туризму, що відзначається 27 вересня. Програма Дня туризму передбачала участь у ній учнів 2 -11 класів та вчителів і проведення  екскурсій на природу.

     Адже саме в туристичних походах молодь загартовує свій організм, зміцнює здоров’я, розвиває витривалість, силу й інші фізичні якості, здобуває прикладні навички й уміння орієнтування на місцевості, подолання природних перешкод, самообслуговування та інше. Особливі умови туристської діяльності сприяють вихованню моральних якостей особистості: взаємопідтримки, взаємодопомоги, організованості і дисципліни, принциповості, чуйності й уваги до товаришів, сміливості, стійкості і мужності, почуття відповідальності. Особливо важливе значення туризму заключається в організації дозвілля для молоді. Він являється ефективним замінником фізичної праці, пробуджує в людині радість до життя, служить загартуванню ... Читати далі »

Переглядів: 255 | Додав: sk-02 | Дата: 03.12.2015 | Коментарі (0)

  Нещодавно  в Палаці учнівської молоді ім. Івана Франка змагались дівчатка за титул «Юна україночка». Від нашої школи брала участь учениця 10 класу Болокан Анастасія. Учасниці демонстрували свої здібності у різних конкурсах. Зокрема, у  «Візитній картці» дівчатка в оригінальній  формі розповідали  про себе та представили своє захоплення. Конкурс «Вікторина» дав зрозуміти наскільки конкурсантки знають символи України, українські свята та  традиції.Нашій учениці випала змога розповісти про такий символ України,як барвінок. Найбільше захоплення в глядачів викликав конкурс «Обряд», де юні ковельчанки продемонстрували  фрагменти українських народних обрядів.Зокрема, Анастасія показала обряд «Обжинки».

 Конкурсна програма пройшла надзвичайно цікаво та пізнавально.Всім дівчаткам – юним патріоткам нашої країни було вручено призи за їхню участь.

... Читати далі »

Переглядів: 238 | Додав: sk-02 | Дата: 03.12.2015 | Коментарі (0)

  Одне з найважливіших завдань сучасної школи – навчити учнів учитися,тобто організовувати власну навчальну діяльність,шукати,переробляти і створювати інформацію,володіти прийомами розумової праці та комунікації. Для досягнення цієї мети особливо важливо сформувати в учнів інформаційні вміння:розуміння тексту,володіння логічними прийомами над ним,вільне орієнтування в потоці інформації,уміння працювати з довідково-бібліографічними джерелами.

     Першим і надзвичайно важливим етапом на шляху формування інформаційних умінь учнів є бібліотечні уроки,під час яких закладаються основи бібліографічної грамотності.

Назва  бібліотечно – бібліографічного заняття «бібліотечний урок» не означає, що таке заняття завжди й повною мірою має відповідати вимогам традиційного шкільного уроку. Проте застосування та знання бібліотекарем законів дидактики,сучасних навчальних технологій і методик сприятиме досягненню навчальних цілей в ... Читати далі »

Переглядів: 216 | Додав: sk-02 | Дата: 03.12.2015 | Коментарі (0)

      Школа - це не тільки стіни. Насамперед, це – дух, пам’ять, традиції, наступність поколінь. Це педагоги: і той, хто щодня переступає поріг, сіючи зерна доброго, розумного, вічного і ті, кого вже немає сьогодні, але завжди живуть вони у пам’яті учнів, колег, і вчителі – ветерани, для яких найвища нагорода в житті – успіхи колишніх вихованців, їхні щирі слова подяки на традиційному вечорі зустрічі шкільних друзів, де впізнають вони один одного, незважаючи на сивину, за блиском завжди молодих очей.   Школа має не тільки багате минуле,   творче   сучасне,   а   й широкі перспективи розвитку у майбутньому. Впевненість у завтрашньому дні ґрунтується на  високому професіоналізмі   вчительського колективу.

  У цьому році  ЗОШ I-III ст.№2 м. Ковеля відзначила 70 - річний   ювілей.

Скільки всього бачили за ці роки шкільні ст ... Читати далі »

Переглядів: 251 | Додав: sk-02 | Дата: 03.12.2015 | Коментарі (0)

   На  виконання плану роботи міського методичного кабінету на 2014-2015 н. р. з метою забезпечення наступності у роботі з обдарованою  учнівською  молоддю,пошуку, підтримки та розвитку її творчого потенціалу проведено VII міську Олімпіаду юніорів на базі «Навчально-виховного комплексу ЗОШ I-III ст.№13».

    В результаті проведення VII міської  Олімпіади юніорів учнями  ЗОШ I-IIIст.№2 були зайняті такі місця: Чібізов Амір - 1-ше місце англійська мова, Мельник Роман -2-ге місце математика, Галич Ірина – 3-тє місце-математика , Михальова  Іванна - 4-те місце географія.

Переглядів: 250 | Додав: sk-02 | Дата: 03.12.2015 | Коментарі (0)

Шкільна бібліотека взяла участь у проведенні «Тижня дитячої та юнацької книги». Одне з головних завдань шкільного бібліотекаря – вироблення у дітей навичок самостійної роботи з книгою, підвищення якості і ефективності процесу читання, критичного аналізу, переосмислення і творчої інтерпретації прочитаного. Підготувати освічену особистість, для якої книга стане надійним другом і порадником на все життя. Діяльність бібліотеки орієнтована на підвищення культурної компетентності української молоді; заохочення дітей до систематичного читання задля постійного підвищення рівня особистого розвитку.  По школі було видано наказ від 16 березня 2015 року про організацію та проведення заходу «Тижня дитячої та юнацької книги».

       З метою посилення ролі книги у навчально-виховному процесі були проведені бібліотечні уроки на тему «Видатні бібліотеки світу»(7-8 кл.), інформаційні години «Сила книги безсмерт ... Читати далі »

Переглядів: 208 | Додав: sk-02 | Дата: 03.12.2015 | Коментарі (0)

   13 березня 2015 року у НД «Просвіта» 0 12.00 год. відбувся міський огляд художньої самодіяльності під назвою «Ми діти твої,Україно». ЗОШ I-III ст.№2 представили фольклорний гурт «Родина» під керівництвом Тищук Альбіни Володимирівни, до складу якого увійшли діти 6-Б та 7 класу,учні старших класів, вчителі та батьки. Учасники гурту відтворили на сцені обряд - проводи в армію хлопця,а також виконали пісні автентичним співом. Відзначилися наші учасники і костюмами витриманими у стилі поліського регіону.

 

... Читати далі »

Переглядів: 281 | Додав: sk-02 | Дата: 03.12.2015 | Коментарі (0)

З 22 по 24 вересня на спортивних майданчиках ЗОШ № 1 та ЗОШ № 7 відбулись змагання з футболу «Шкіряний м’яч» серед дітей 2002-2003 років народження загальноосвітніх навчальних закладів міста в залік «Спортивних ігор школярів».

У змаганнях взяли участь команди ЗОШ № 1,2,5,6,7,8,9,10,12, міської гімназії, СШ № 3 та НВК № 11 і 13, у складах яких виступило сто вісімдесят сім юнаків та четверо дівчат.

У другій групі, де змагались команди ЗОШ № 2,5,6,8 та 9, перемогу здобули футболісти ЗОШ № 2. Друге місце посіла команда ЗОШ № 8, третє – ЗОШ № 5.

У першій групі перемогу святкували представники НВК №11, друге місце у юних спортсменів ЗОШ № 1, третє - у ЗОШ №7.

Переглядів: 275 | Додав: sk-02 | Дата: 03.12.2015 | Коментарі (0)

  22 травня 2015 року класними керівниками 1-х класів було  проведено свято “Прощавай, Букварику!”. На нього завітали всі ті, хто у хвилини радості й смутку були з першачками. Це батьки, бабусі, дідусі , вчителі і учні початкових класів.   Цей день для дітей був особливий, адже щороку учні відзначають чимало різних свят, але шкільне свято прощання з Букварем буває в житті людини лише один раз. Бо ж Буквар – це перша книжечка, яку діти прочитали самостійно. Вона відкриває двері у чарівний світ книги, простеляє шлях до знань. Недарма в народі кажуть: “Хто багато читає, той багато знає!” Під час свята першачки прощалися з першою й улюбленою книгою – Буквариком, розповідали вірші про вже вивчені літери, співали пісень.   Усі присутні, а це – батьки, вчителі, дирекція школи, ще раз переконалися, що учні закінчують свій перший рік навчання з величезним багажем знань, який вони натхненно й наполегливо збирали впродовж ... Читати далі »

Переглядів: 211 | Додав: sk-02 | Дата: 03.12.2015 | Коментарі (0)

 15 травня відбувся поетичний вечір – зустріч з поетесами Ковельщини. Учні 9-х та 10-го класів мали змогу познайомитися з Вірою Семеній,Оленою Мокроусовою,Ольгою Шевчук,Світланою Пелип. Поетеси презентували свій творчий доробок,розповіли про свої творчі плани,послухали свою поезію з вуст учнів. Ведуча ознайомила присутніх з біографією поетес. Особливо цікавим фактом для присутніх стало те,що Олена Георгіївна Мокроусова  навчалася у стінах нашої школи. В дружній атмосфері учні поринули у світ безмежної краси поетичного слова. Зустріч залишила в дитячих серцях тепло і радість від спілкування,посіяла в їхні душі зерна добра,чесності,порядності,бажання прочитати ще більше творів поетес-землячок.

   Шкільній бібліотеці було подаровано збірки поетичних творів з автографами  Віри Семеній «Життя у колосочку», «Я частинка великого світу».Неймовірно теплий поетичний вечір закінчився гарними побажаннями подальших творчих зустрічей. ... Читати далі »

Переглядів: 217 | Додав: sk-02 | Дата: 03.12.2015 | Коментарі (0)

     21 травня 2015 року серед учнів 5-8 класів була проведена патріотична гра – квест «Ми українці». Метою гри - квесту було розвинути пізнавальну активність і логічне мислення, уміння аргументовано висловлювати свою точку зору в процесі обговорення питання, приймати участь у дискусіях; виховувати відповідальність, взаєморозуміння , поглибити знання учнів про Україну, розкрити зміст поняття громадянин України; розвивати мовлення учнів; виховувати патріотичні почуття приналежності до народу України.   Адже,  напевне, кожен із нас колись замислювався над тим, що таке рідна країна, чим вона особлива, чим вирізняється з-поміж тисяч інших країн світу. Відповісти на ці запитання непросто, адже рідна країна - це не просто клапоть землі на планеті, де живеш, навчаєшся, працюєш, створюєш сім’ю, — це щось значно більше, це почуття, які виникають до цього «клаптя», це бажання діяти на його благо, повага до нього.

... Читати далі »
Переглядів: 281 | Додав: sk-02 | Дата: 03.12.2015 | Коментарі (0)

  Своєю красою Волинь зачарувала і відому українську поетесу Лесю Українку. Вона довгий час проживала в селі Колодяжному  Ковельського району Волинської області. Колодяжне – це неймовірно красивий куточок Волині,який зачаровує кожного чистотою своїх джерел і дивовижною красою довколишньої природи. Саме тут Леся Українка провела своє дитинство і юність. Саме тут під впливом легенд і краси волинського краю формувався талант майбутньої поетеси, тут же і розпочалася її творча діяльність. Село Колодяжне стало справжнім джерелом життєвих і творчих сил славетної Лесі Українки.

   Тому учні 8 класу з учителями української мови та літератури – Новік І.І. та Воронович І.В.,скористалися нагодою та відвідали літературно-меморіальний музей Лесі Українки,який було засновано у 1949 році на території садиби сім’ї Косачів. Учні відвідали «сірий» будиночок Лесиних батьків,та «білий»-будинок Лесі,побудований її батьком Петром К ... Читати далі »

Переглядів: 263 | Додав: sk-02 | Дата: 03.12.2015 | Коментарі (0)

У Палаці учнівської молоді  імені Франка напередодні Дня Збройних сил України відбувся конкурс «Козацькому роду – нема переводу».У конкурсі взяли участь учні 7-8 класів, зокрема, учень нашої школи Віталій Бичик, Євгеній Киричок- СШ №3,Тимофій Мартинюк – ЗОШ №6,Назарій Сахарчук – ЗОШ№12,Станіслав Ткаченко – НВК №13.

     Традиційно такі мистецькі дійства допомагають виявити нові таланти,здібності у школярів. Ведучими програми були Богуслава Петрук та учень СШ№3 Дмитро Солов’янчик.

     Хлопці у конкурсі «Дозвольте відрекомендуватися» в оригінальній формі розповіли про себе та представили свої захоплення глядачам. Як справжній козак,продемонстрував своє вміння володіти шаблею Віталій Бичик, якого вболівальники підтримували найактивніше.

     Під час « Вікторини»  козачки поділились своїми знаннями життєвого шляху українських ге ... Читати далі »

Переглядів: 215 | Додав: sk-02 | Дата: 03.12.2015 | Коментарі (0)